Městské divadlo Mladá Boleslav
Již podle názvu zjistíme, že se divadlo nachází ve městě Mladá Boleslav. Slavnostní otevření současného divadla proběhlo v roce 1909. Od té doby proběhla výrazná rekonstrukce, takže se nemusíme bát, že by tohle divadlo bylo nějak zanedbáváno. Dříve bylo sloučeno ještě s druhým divadlem, ale dnes už vystupuje samostatně. Z venku ho určitě poznáte, protože má zepředu dva mohutné sloupy, na kterých jsou sochy od sochaře Jana Štursy. Vevnitř můžete obdivovat nádherný lustr a zrekonstruovaný interiér. V roce 2009 se zde konalo nejrozsáhlejší představení, které navštívilo až 74 000 diváků.
Hrádek
Nachází se v Kutné Hoře a byla to gotická tvrz. Tato tvrz se postavila kolem 13. až 14. století. V minulosti tuto budovu odkoupilo město a chtělo zrekonstruovat, ale kvůli válkám se tato rekonstrukce výrazně opozdila. Nyní se je zde stálá expozice Českého muzea stříbra. Hrádek je hned vedle řeky Vrchlice. Vevnitř kaple můžete obdivovat výraznou klenbu. Celý tento objekt je skoro uprostřed Česka, takže ho může navštívit každý.
Socha svatého Jana Nepomuckého
Nachází se zde od roku 1941 v Mnichovicích. Jan Nepomucký je na ní vyznačen, jako kněz s křížem v ruce. Celý stojí na vysokém podstavci, ve tvaru hranatého sloupu. Celá socha má červenohnědou barvu a to napovídá tomu, že je vytesána z nučického pískovce stejné barvy.
František Braun
Narodil se v Rakousku-Uhersku a dožil se úctyhodných 90 let. Proslavil se tím, že společně s Jiří Trnkou ovlivnil český animovaný film. Nejprve byl malířem a později animoval postavičky. Podílel se na více než 14 filmech. Maloval méně známou technikou kvaše, což je vlastně malování s vodovkami, které obsahují pryskyřici. A proto je portrét sytější a má výraznější barvy. Tento styl je užívaný přes devět století, takže má opravdu bohatou historii. Z těch známějších s ní maloval i Zdeněk Burian.