Dobrého instalatéra byste si měli někam zaznamenat i s telefonickým kontaktem, protože vám může vytrhnout pomyslný trn z paty ve chvíli, kdy se doma něco pokazí, a nedokážete to opravit sami.
Když detektor vody zaznamená únik – detektor vody se v domácnosti vyplatí mít, je to šikovná pojistka proti neočekávaným situacím, kdy někde odtéká voda tam, kam nemá, např. z ventilu u pračky nebo ze stoupačky v bytě. Může se stát, že je poškozené těsnění, prasklá příruba v armatuře, prasklina v potrubí nebo plastové či kovové hadičce u toalety. Co dokáže drobná prasklinka na WC, se pak přesvědčíte v okamžiku, kdy detektor nemáte, jste na dovolené a po návratu domů vás čeká jen rozčarování. Každopádně detektor doporučujeme a zároveň s ním kontakt na havarijní službu, která přijede i mimo obvyklé pracovní dny a hodiny.
Když se ucpe odpad – samozřejmě, že běžné znečištění v kuchyňském dřezu nemusí nutně vyvolat paniku, někdy stačí jen hydroxid sodný nebo jedlá soda, které rozpustí mastnotu a vlasy a je klid. Jenže někdy může být špunt v potrubí daleko, a je natolik velký, že na to nestačí louh a musí nastoupit hrubá síla. Mechanické nebo tlakové čištění. Instalatéři jsou pro tyto situace patřičně vybaveni a tak máte jistotu, že pokud přijedou, neodjedou s nepořízenou a vy se dál budete moci klidně koupat ve vaně a mýt nádobí.
Když selže topení – v zimě, kdy jej potřebujete nejvíc, vám najednou přestane topit plynový kotel, zhasne karma a jste bez teplé vody, anebo praskne těleso radiátoru nebo začne unikat voda z okruhu v podlaze. Tehdy je rovněž zásadní neotálet a přivolat pomoc co nejdříve, u radiátorů je navíc nebezpečí, že voda v okruhu může zamrznout, mohou vám zahynout pokojové rostliny, může to způsobit kolaps akvarijních ryb, když nemáte tak výkonné topné tělísko, může to ohrozit na zdraví starší osoby a malé děti atp.